СУПЕРВІЗІЇВ ТРАНЗАКЦІЙНОМУ АНАЛІЗІ

В рамках навчання на 202 курсі Психотерапія студенти знайомляться з процесом супервізії і починають проходити регулярні супервізії в процесі становлення та розвитку професійної практики. Надалі супервізія стає невід'ємною частиною професійної практики ТА фахівця.
Що таке Супервізія?

Супервізія - це робота психолога (супервізанта) з більш досвідченим колегою (супервізором).Супервізор допомагає розбирати складні ситуації із практики, а під час навчання проводитьсесії для тренування.
Різниця між супервізією та особистою терапією:Супервізія - відповідальність перед самим собою та клієнтом за якість роботи.Особиста терапія – це обов'язковий інструмент самовдосконалення терапевта.
Формати супервізій: індивідуальна та групова. Групи можуть бути закритими з 
У Транзакційному аналізі для Сертифікації валідними є години у акредитованих фахівців із сертифікацією PTSTA, TSTA.  Список рекомендованих супервізорів Української Спільноти ТА на сайті УСТА на сайті ТА в Україні . Також рекомендується відвідання груп різних супервізорів для отримання досвіду.

Три елементи супервізії: нормативна, формувальна, відновна (підтримуюча) та модель Супервізії.

Нормативна – мета перевірити компетентність та дотримання етичних норм, працюєвідповідно до професійних, організаційних та національних правил та законів.Формуюча – мета розвивати навички, уміння теоретичні знання, особисті якості,самосвідомість та інші якості, що сприяють компетентності.Підтримуюча – підтримка при сумнівах, невпевненості, дипломатична конфронтація у разі,коли особисті проблеми фахівця стають очевидними, можливість «випустити пару».(Бріджит Проктор, 1986)
Модель супервізії. 1. Який контракт і як він виконується.2. Виявлення ключової проблеми.3. Зниження ймовірності заподіяння шкоди.4. Посилення розвиваючого напряму: пропозиція завдань, напрямів та підтримки.5. Аналіз паралельного процесу.6. Рівні відносини Ок-Ок.7. Розуміння етичних проблем.(П. Кларксон, 1992)

Запит на супервізію. Як проходить супервізія.

 Запитом на супервізію може бути будь-яке утруднення, пов'язане з професійною практикою:- клієнтський випадок;- власний професійний розвиток: початок, розвиток та нюанси індивідуальної та груповоїпрактики;- прояснення теорії ТА;- вибір і підтримка в сертифікації ТА: СТА, як стати PTSTA.- інші задачи розвитку професійної компетенції.
Як проходить супервізія:Супервізія починається з контракту, в якому супервізант формулює запит – з якою складністю він зіткнувся і що хотів би отримати від супервізії, який результат, що очікує відсупервізора.
Групова супервізія:Зазвичай у групі індивідуальна робота із супервізором триває 20-25 хвилин, потім зворотний зв'язок від учасників групи протягом 10-15 хвилин. Зворотний зв'язок від учасників групизапитується за бажанням того, хто бере супервізію.
Додатковий формату групі: супервізія із навчанням. Це означає, що ще 10 хвилин на теоретичніпитання до супервізора за згодою супервізанта.

Клієнтський випадок. Яка інформація надається.

Яку інформацію представляють на супервізію щодо клієнта. Запит на супервізію - що хочете отримати від супервізії. Також: стать, вік, сімейний стан, умови життя. З якою проблемою звернувся і який було укладено контракт. Кількість сесій. Інша необхідна інформація, яка є важливою на розсуд супервізанта.Супервізант бере на себе відповідальність за конфіденційне надання інформації про клієнта.
Інші запити: опис ситуації, позначення теорії ТА, які труднощі, що хочете отримати в результаті супервізії.

Зворотній зв'язок на супервізійних групах.

Зворотний зв'язок від учасників групи дається у поважній формі, сформульований в Ок позиціях. Обговорюється процес супервізії: як взаємодіяли супервізор та супервізант. Запрошується ділитися думками, ідеями, почуттями, відгуками. Наприклад: «Коли я спостерігав вашу супервізію, мені прийшла така ідея, образ, асоціація, гіпотеза... чи я відчув...». Не підтримується обговорення того, що могло б змінити та перетворити вже проведену супервізію, зупиняються спроби зробити додатковий аналіз, давати поради. Також зворотний зв'язок формулюється у вигляді гіпотез, а не тверджень. Однією з обов`язкових умов є наявність погладжувань.(за матеріалами підручника Джулія Хей ТА для Тренерів)

Чек лист Супервізії - розвиток ТА мислення. Check list for teaching TA Thinking.

Мета цього чек листа - навчання спостереженню та навчання висувати гіпотези.Перед супервізією Ви можете провести попередній самоаналіз у 5 напрямках. Також при спостереженні за супервізією Ви можете зробити аналіз, визначити та зробити гіпотезу в якому фокусі може бути проблема.
1. Фокус на Себе - Чи можу Я впоратися з цією роботою?(оцінка власної компетентності)
2. Фокус на Клієнта - Чи можу я допомогти ЦЬОМУ клієнту?(оцінка компетентності клієнта)
3. Фокус на Етику – чи є якісь етичні питання?(чи є якісь етичні моменти, які можуть вплинути на процес)
4. Фокус на Процес та Відносини – Які у нас відносини з клієнтом?(що відбувається у відносинах)
5. Фокус на Процес у контексті – Як взаємопов'язані процеси?(які паралельні процеси* можна побачити)
*Паралельний процес - це феномен при якому динаміка, що виникає у відносинах з однієюлюдиною, повторюється у відношенні з іншою. Досить часто люди, які допомагаютьпрофесій, реагують на людину так само, як ця людина реагує на когось іншого.
ВАЖЛИВЕ ПИТАННЯ: ЯКУ КОНЦЕПЦІЮ ТРАНЗАКЦІЙНОГО АНАЛІЗУ МОЖНА ЗАСТОСУВАТИ ДЛЯ АНАЛІЗУ ЦЬОГО ВИПАДКУ?

Illustration

Супервізійні групи 202 курсу УСТА-12

На першому модулі навчання 202 курсу рекомендується знайомство з процесом супервізії. Для цього в групі УСТА-12 супервізії включені в Практикум, що дає змогу познайомитись з процесом.
Починаючи з другого модулю навчання на 202 курсі, включая третій та четвертий модуль потрібно отримати не менше 8 супервізійних годин за навчальний модуль. Для цтого створюються Супервізійні групи проекту.Далі рекомендується відвідання індивідуальних та групових супервізій на постійній основі.
Для міжнародної сертификації потрібно не менш 75 годин супервізій. Дивись розділ СЕРТИФІКАЦІЯ В ТРАНЗАКЦІЙНОМУ АНАЛІЗІ.
Запис на індивідуальну супервізію Ісаєва Наталія moc.liamg%40nnabrubКонтакти Tony White для запису на супервізію moc.dnopgib%40wbga

Illustration

РОЗКЛАД СУПЕРВІЗІЙНИХ ГРУП 202 курс УСТА - 12 ІСАЄВА НАТАЛІЯ, PTSTA-P-EATA

З липня 2023 року починають працювати Супервізійні групи з ведучим тренером Ісаєва Наталія PTSTA-P-EATA. Кількість учасників: від 4 до 8. Зустріч раз на місяць. Час та дата обговорюється індивідуально до кожної групи.РЕЄСТРАЦІЯ: Лана Короленко 

Супервізійні групи фахівців ТА. Рекомендовані для відвідування.

Illustration

Відкрита група підвищення професійної майстерності з Булгаковой Катериной TSTA-P-EATA. РЕКОМЕНДОВАНО ДО ВІДВІДУВАННЯ.

РОЗКЛАД: 30 березня 2023 року з 16.00 до 20.30 час Українанаступна група - дата уточнюється.
Відкрита група підвищення професійної майстерності була створена для професійного розвитку ТА спеціалістів, які перебувають на різних етапах свого професійного розвитку!Консультанти-початківці зможуть брати супервізії з усіх питань, пов'язаних з практикою, отримати дорожню карту для ефективної роботи з клієнтами. Досвідчені практики матимуть можливість супервізувати складні випадки, взяти участь у дискусіях на професійні теми. Тренерам та супервізорам (ПТСТА) організуємо простір для каскадних супервізій. Тих, хто не має практики, але вже навчається в ТА, запрошуємо в ролі спостерігачів, що дасть уявлення про особливості роботи Транзактного Аналітика, отримати відповіді на будь-які питання.Запропонований проект включатиме теоретичну частину, супервізії різного формату, фідбек та відповіді на запитання.
СТРУКТУРА ВОРКШОПУ:1. Теоретична тема2. 5 супервізій по кейсах або каскадні3. Обговорення супервізій, фідбек, відповіді на запитання.
Сертификат. Години супервізій та навчання в професійний лог.ПРО ТРЕНЕРАТренер Катерина Булгакова - Сертифікований Тренер, Супервізор, Транзактний аналітик (ТСТА-П-ІТАА), практикуючий психотерапевт з 40 річним досвідом. Голова Ради Тренерів УСТА. Міжнародний інструктор 101 курсу.Контакти: moc.liamg%4006gbaniretak Профіль в ФБ

Illustration

Супервізійна група Транзакційний аналіз.

Тренер: Оксана Феофані, PTSTA-P-EATAДати проведення: 16.03.2023 та 13.04 2023Час проведення: 16:00 - 20:00 (Україна)
Є можливість брати участь у 2 форматах: з клієнтським випадком і як спостерігач.До супервізійної групи можуть долучатися як психологи, що практикують у методі транзакційного аналізу, так і студенти-початківці, що навчаються на 202 курсі ТА.
Організатор: Урсатьєва Світлана, +38 (097) 526 4140 (FB Messenger / Viber / Telegram / WhatsApp) або на email: moc.liamg%40aveitasru