СЕРТИФІКАЦІЯ В ТРАНЗАКЦІЙНОМУ АНАЛІЗІ

НАВЧАННЯ ТА СЕРТИФІКАЦІЯ В МЕТОДІ.

Теорія та практика методу Транзакційного аналізу (ТА) застосовується в чотирьох різних сферах, які називаються галузями спеціалізації: Психотерапія, Консультування, Освіта та Організації.
Дивись сайт Української спільноти Транзакційного Аналізу - УСТА
Мета навчання – навчання методу ТА для професійного застосування у вищеназваних сферах. Ви можете пройти професійне навчання як застосовувати ТА у кожній із цих галузей. 
Навчання з ТА — як для особистого, так і для професійного зростання — пропонується в усьому світі інститутами та сертифікованими фахівцями. Щоб дізнатися, яке навчання доступне в Україні відвідайте сайт Української спільноти ТА або інформаційний сайт ТА в Україні.
Також по закінченню навчання і виконанні умов щодо сертифікації отримати міжнародний сертифікат - СТА (Сертифікований Транзакційний Аналітик) в Европейській ассоціації Транзакційного Аналізу - ЄАТА або Міжнародної ассоціації Транзакційного Ааналізу - ITAA
Навчання методу ТА є додатковим навчанням до основної державної освіти, яка має бути відповідною законодавчо для надання послуг в обраному напрямку. *дивись витяг з ЄATA Training and Examination Handbook нижче. 
Навчання методу ТА проводять сертифіковані тренери, рівень компетенції яких підтверджений ЄАТА та/або ITAA. Це означає, що фахівці пройшли навчання методу ТА та пройшли сертифікацію за стандартами вищезгаданих міжнародних організацій. Години навчання у таких тренерів є валідними для Національної та Міжнародної сертифікації.
Стандарти та умови навчання, етичного застосування та сертифікації були розроблени і зараз прописані у наступних документах:
EATA Training and Examination Handbook для Европейської ассоціації ТАIBOC Certification & Examinations Handbook для Міжнародної асоціації ТА.
________________________________________________________________________Section 2. The Four Fields. ЧОТИРИ ГАЛУЗІ СПЕЦІАЛІЗАЦІЇ.Короткі описи.  A. Галузь спеціалізації Психотерапія призначена для практиків, які прагнуть полегшити здатність клієнта до самоактуалізації, розширення можливостей, зцілення та змін. Психотерапевтичний процес дозволяє клієнту розпізнавати та змінювати архаїчні, самообмежуючі моделі – «впоратися з болем минулого в теперішньому, щоб бути вільним жити життя у майбутньому». Мета полягає в тому, щоб клієнти зрозуміли себе та свої стосунки та створили варіанти жити своїм життям усвідомлено, творчо, спонтанно, також відкрито для близькості. B. Галузь спеціалізації Консультування: TA Консультування є професійною діяльністю в рамках контрактних відносин. Процес консультування дозволяє клієнтам або клієнтським системам розвивати обізнаність, можливості та навички для вирішення проблем та особистого розвитку в повсякденному житті через посилення власних сильних сторін, ресурсів і функціонування. Його мета полягає в тому, щоб збільшити автономію стосовно їх соціального, професійного та культурного середовища. C. Галузь спеціалізації у Освіті призначена для професіоналів, які працюють у сфері освіти та навчання в дошкільному, шкільному, університетському та післявузівському контекстах. Вона також стосується підтримки дітей, підлітків і дорослих, які навчаються в сім'ї, установах або суспільстві. Освітні теорії та застосування ТА можуть бути використані для розвитку педагогічних команд та установ. Метою є подальше особисте та професійне зростання в рамках соціальної перспективи. D. Галузь спеціалізації в Організаціях призначена для професіоналів, які працюють в організаціях або для організацій, беручи до уваги організаційні рамки та контексти, а також розвиток організації. Їхня робота спрямована на розвиток, зростання та підвищення ефективності організації та людей, які працюють в організаціях, а також результативність та дієвість організаційних систем. Можуть існувати національні законодавчі обмеження щодо того, хто може працювати як психотерапевт та/або консультант. Як той, хто навчається, так і його Головний Супервізор зобов’язані бути обізнаними та проінформованими про такі обмеження (див. Статус контрактів на навчання у Розділах 3 та 4). Ті, що навчаються повинні обговорити це зі своїм Головним Супервізором, обираючи цю сферу спеціалізації. (переклад з EATA Training and Examination Handbook, part 2)
Також дивись Section 03. STATUS OF TRAINING 3.1 Status of Training and National Requirements for Psychotherapy and Counseling
Для інформації та питань Ви можете звернутись до УСТА au.gro.atsu%40swen

  • ШЛЯХ ДО СЕРТИФІКАЦІЇ

    Illustration


  • СТАТУСИ В ТРАНЗАКЦІЙНОМУ АНАЛІЗІ

    Illustration


Як обрати супервізора для підготовки ДО міжнародноГО іспиту.

Для складання міжнародного іспиту на статус СТА в ЕАТА та ITAA необхідно обрати Основного супервізора та укласти з ним контракт на підготовку до складання міжнародного іспиту.Основними супервізорами можуть бути фахівці ТА з рівнем сертифікації PTSTA та TSTA з будь-якої країни.  Загальна кількість супервізійних годин роботи з основним супервізором має бути не менше 40 годин.  Фахівці УСТА, які рекомендовані до укладення контракту - дивись на сайті УСТА.
Задати питання та отримати додаткову інформацію можна отримати написавши на емейл moc.liamg%40loohcsnoisiceder або +380956134136, Telegram чат: https://t.me/RedecisionSchool
Координатор: Прилуцька Олена